Weblog Letem světem Co (ne)víte o XHTML 1.1 :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Co (ne)víte o XHTML 1.1

Na weblogu Dionidium.com se objevil velmi zajímavý článek What You Should Know about XHTML 1.1, který rozebírá hlavní rozdíly mezi XHTML 1.0 Strict a 1.1. Můžete se v něm dočíst nejen o často diskutovaném správném MIME typu, ale i o dalších záludnostech, na které mohou autoři webů narazit. Dozvíte se například o požadavku na jednoznačné určení kódování dokumentu nebo o absenci atributu id pro html element. (zdroj Víťa Dlouhý)

Nepřítomnost id je problém hlavně pro ty autory, kteří na svých stránkách používají takzvané CSS signatures. Primárně se pro tuto techniku používá element body, který atribut id samozřejmě podporuje, ale v některých případech se používá dvoustupňové podepisování, tedy pro elementy html i body. Pokud i v tomto případě chcete přejít na XHTML 1.1, musíte buď své CSS definice přepsat anebo využít modularity a atribut id si pro element html jednoduše dodefinovat, například tak, jak je uvedeno v příkladu níže:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN"
    "http://www.w3.org/tr/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd" 
    [ <!ATTLIST html id ID #IMPLIED> ]>

Tento kus kódu vložíte do záhlaví dokumentu místo obvyklého určení DOCTYPE a voalá, můžete používat id i pro html. (zdroj Dionidium)

8.9.2003 | 20:13 | přidal Lukin

Vaše názory

Nebyl přidán žádný názor k tomuto tématu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.