Weblog Letem světem Jak dostat RSS mezi lidi :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Jak dostat RSS mezi lidi

Jiří Bureš ve svém spotu Těžko užít RSS reaguje na původní příspěvek Peter Merholze, který navrhuje sjednocení přípony pro RSS feedy a jejich asociaci s příslušnou čtečkou. Jirka Bureš osobně souhlasí, že používání RSS je pro většinu lidí složité, zároveň ale poukazuje na skutečnost, že navrhované řešení není zcela ideální. I já se ale s ním shoduji v tom, že k většímu rozšíření by mohlo přispět třeba nějaké one-click řešení. Jirkou diskutovaná možnost integrace RSS čtečky přímo do prohlížeče není ale jen zbožným přáním, protože podobné pluginy již například pro Mozillu (potažmo Firebird) existují ve formě sidebaru - jako příklad uvedu RSS Reader Panel anebo oblíbený Aggreg8.

7.9.2003 | 21:49 | přidal Lukin

Vaše názory

Richard H. Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 7.9.2003 v 22:31

Do Mozilly - to je skvělé, nedávno jsem to řešil. Vzhledem k tomu, že právě intenzivně testuji Operu a vypadá to, že by se mohla stát mých hlavním prohlížečem, ptám se - nevíte o něčem podobném pro ni?

Jiří Bureš Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 8.9.2003 v 7:53

A ještě kdyby bylo něco pro IE... Např. ActiveNotes http://www.activenotes.com/ - stránka je ale nedostupná.

Martin Kopta Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 8.9.2003 v 9:49

Nestačí plugin pro Utlouk? Mně přišlo -- i vzhledem k rozšířenému způsobu ovládání -- zakomponování rss-agregátoru do poštovního klientu jako lepší nápad než do prohlížeče. On totiž kanál RSS nutně nemusí sloužit jen pro distribuci upoutávek, ale klidně může sloužit jako primární informační kanál.

Jirka Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 15.9.2003 v 14:24

Měl bych dotaz na ten RSS Reader panel do Firebirdu, jde to nacpat i do Mozilly, v pohode jsem to nainstalovat ale pak uz mi nejde to nastaveni protoze jsem nikde nenasel todle: Open the Options Dialog. Next, Select Extension Session. nevite nekdo jak na to jestli to vubec teda lze??? Diky

gaspoda Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.9.2003 v 19:19

Nevíte někdo o nějaké Stand-alone čtečce (česky samostatný program). BTW: RSS plugin existuje i do Instant messagingových programů jako miranda.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.