Weblog Letem světem NIC.CZ a přetěžká změna údajů :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


NIC.CZ a přetěžká změna údajů

Trápí mě už delší dobu jedna starost - registroval jsem si doménu oborsky.cz ještě v době, kdy jsem bydlel na jiné adrese než teď. Stará adresa je tedy samozřejmě uvedena v kontaktních údajích v databázi správce národní TLD a přitom je už rok neplatná. Sám jsem si mockrát říkal, že to musím změnit, ale obtížnost a těžkopádnost celé operace mě stále odrazuje. Musel bych vygeneroval přes web žádost o změnu, ta mi přijde domů na e-mail, tu musím vzít do práce a vytisknout ji, pak zase běžet do města a nechat si ji u notáře ověřit a nakonec ji klasickou poštou odeslat zpět NICu. Snad nic nemůže být komplikovanější, ale koneckonců můžu být ještě rád, že se pro komunikaci s NICem nemusí používat morseovka.

Nakonec do toho stejně budu muset praštit, zatím sbírám kuráž. Ale vím, že nejsem s podobnými pocity osamocen. Třeba Patrick Zandl mi hovořil přímo z duše ve svém spotu Převod domény aneb NIC za opicemi. A přitom jak by to mohlo být jednoduché - jeden podpisový certifikát, zabezpečený komunikační kanál a jednoduchá webová aplikace na pozadí. Ach jo, to je trápení!

4.9.2003 | 20:16 | přidal Lukin

Vaše názory

Vilém Málek Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.9.2003 v 21:05

Prosím Tě, Lukine, jaký doklad si vlastně mám k notáři přinést, aby ověřil mé bydliště? Nebo ho mám pozvat domů? ;-)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.9.2003 v 22:55

Ne, ale musíš si nechat potvrdit u notáře svůj podpis vytištěné žádosti o změnu údajů, kterou následně zašleš poštou NICu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.