Weblog Letem světem Vylepšený Web Page Analyzer :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Vylepšený Web Page Analyzer

Oblíbený Web Page Analyzer je online služba, která očuchá předhozenou stránku, spočítá celkovou velikost dat, které se návštěvníkovi stahují, odhadne dobu potřebnou na stažení a hlavně vám ukáže, který typ objektů (styly, obrázky, skripty atd.) tvoří nějvětší položku a je vhodně se na něj zaměřit při snižování doby načtení. Závěrem analyzátor doplní i několik kontextově závislých rad.

Tento analyzátor existuje na webu již od ledna roku 2003, ale nyní se dočkal dalších vylepšení a oprav, takže spočítané výsledky budou nyní relevantnější. Co je tedy nového? Plná podpora obou obvyklých metod importu externích stylů, započítávání obrázků i z CSS a pozadí tabulek, detekce a testování HTTP komprese a také různé kolerační konstanty přispívající k přesnějšímu odrazu reality. Tak ať vám Web Page Analyzer dobře slouží. (zdroj Meryl's notes)

2.9.2003 | 22:16 | přidal Lukin

Vaše názory

Vilém Málek Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 3.9.2003 v 7:17

WPA je opravdu dobrá věc, ale kupříkladu s tou plnou podporou CSS bych to neviděl tak horké. Import externího souboru sice zaregistruje (nezobrazí však velikost), ale import importu a objekty vkládané z importovaných souborů (obrázky) už ne. Kromě toho si myslím, že v sekci "Analysis and Recommendations" jsou pořád ještě poněkud nadhodnocené požadavky, kdyby je člověk měl splnit, skončil by nejspíš s jednodivovou jednospotovou pure-text stránkou ;-)

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.