Weblog Letem světem Sémanticky bohatý web :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Sémanticky bohatý web

Malý test na začátek: víte, k čemu slouží elementy <pre>, <blockquote> nebo <em>? A druhá otázka: myslíte si, že používání těchto a podobných elementů je důležité? Pokud obě odpovědi zněly ANO, můžete v podstatě přestat číst tento spot, protože se nic nového nedozvíte. Ale vám ostatním mohu trochu přiblížit význam a možnosti sémanticky a strukturálně bohatého kódu.

Doporučím vám totiž k přečtení článek Semantics and Structure, napsaný známou webdesignérkou Shirley E. Kaiser. Neznám rozsah a obsah původního článku, ale dle slov autorky je nyní rozšířený a aktualizovaný. Počítám, že důvodem byla nedávná hlasitá přestřelka mezi předními světovými odborníky na standardy a sémantiku. V článku naleznete kromě popisu nejdůležitějších strukturálních elementů i kupu tipů, mini-tutoriálů ve stylu chci tohle, jak to udělat nebo naopak ukázky nevhodných konstrukcí. Mimochodem, pokud neovládáte angličtinu, možná vezmete zavděk starším, ale dostatečně inspirujícím článkem XHTML - sémantické elementy, který je samozřejmě v češtině.

2.9.2003 | 21:59 | přidal Lukin

Vaše názory

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.9.2003 v 18:24

Samozrejme ze vim, k cemu jsou :-) ale nepouzivam je. Jedine co opravdu pouzivam jsou tagy INS a DEL. Pri opravach ci doplnich mich postu pro ne "saham" docela casto :-P

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.