Weblog Letem světem Aktuální RSS do email patičky :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Aktuální RSS do email patičky

Martin Kopta (Garçon) se vrhnul do studia WSH a hned první výtvor stojí za to. Připravil (nejen) pro blogery skriptík RSS2Signature, který běží na pozadí systému, v pravidelných intervalech (standardně 2 hodiny) očuchá aktuální podobu vámi zvoleného RSS kanálu (tedy asi vašeho) a modifikuje přednastavenou patičku, kterou při odesílání vkládá mailový klient za váš dopis. A tak vaše odesílané maily mohou v zápatí obsahovat link na nejnovější spot vašeho blogu. Celý skript je napsán pro operační systémy Microsoft Windows a staví na technologii XML a JavaScript. Docela praktické, nemyslíte?

21.8.2003 | 16:57 | přidal Lukin

Vaše názory

rony Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 21.8.2003 v 20:42

iba som to preletel ale chyba tam jedna velmi dolezita vec: je to pre Outlook Express ;-) navyse zrejme moc nepocita s tym, ze by mohli byt podpisy ulozene aj na trosku inom mieste ;-) Mimochodom da sa to modifikovat aj pre ine postove klienty: Outlook ma tiez pomerne priehladne podpisy.

Martin Kopta Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.8.2003 v 11:57

Není to pro Outlook. Ten skript ukládá textové soubory na disk. Pokud používáte poštovní program, který ukládá signatury do souborů (a ne třeba do databáze nebo registrů), tak můžete ten skript použít jedna radost - já taky nepoužívám Outlook Express. Ono se to dá modifikovat právě protože ne všichi budou chtít mít signaturu moji a na stejném místě jako já. ;-) Definujete tři věci:

<profile (značka) id (atribut pro identifikaci jako v HTML) input (atribut s URL odkud se stáhne RSS)>

<signature (značka) output (atribut s cestou pro uložení souboru)>

Sem přijde signatura s {title} a {link}

</signature>

</profile>

Profilů si můžete udělat kolik chcete, počet signatur v každém profilu také není omezen a uvnitř značky SIGNATURE se prostě napíše jak má ta signatura vypafdat, akorát místo nadpisu a odkazu se dají značková slova {title} a {link}.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.