Weblog Letem světem Zarovnávat text do bloku? :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Zarovnávat text do bloku?

Se zájmem jsem si přečetl osobní názor Víti Dlouhého na zarovnávání textu do bloku. Víťa tvrdí, že takto formátovaný text by se na webových stránkách vůbec neměl objevit. Podkládá to argumenty, které sice mají něco do sebe, ale pouze v souvislosti k úzkým sloupcům textu. V tom případě ano, souhlasím. Ale jinak, pro běžně široký odstavcový text, se nijak nerozpakuji zarovnání na obě strany používat. Zmiňovaný jev o roztahování mezer se zde téměř nevyskytuje a text vypadá opticky upravenější a přehlednější. Koneckonců i komentáře k původnímu spotu dosvědčují, že Víťův názor je poněkud kategorický.

21.8.2003 | 14:11 | přidal Lukin

Vaše názory

rony Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 21.8.2003 v 20:36

pozor, uvazujte pragmatickejsie, co ak si vas web aj s csskom pozeram na zariadeni so sirkou cojaviem 320px? tip: prehliadac NetFront pre Palmy aj PocketPC, Opera pre Smartphony alebo len cloviecik, ktoremu sa nepacia maximalizovane okna a ma prehliadac na 1/2 desktopu.

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.8.2003 v 14:32

Pro handheldy, Palmy, PDA a podobná mobilní zařízení existuje speciální hodnota handheld atributu media pro element link. Díky tomu mohu na počítačích zarovnávat text na obě strany a pro mobilní hračky doprava.

Co se týká nemaximalizovaného okna browseru: to lze očekávat u lidí s vyšším rozlišením, kde se problém s roztahováním mezer téměř neprojevuje. Ten, kdo má 800x600, nebude pravděpodobně používat pouze poloviční šířku okna, protože by většinu stránek na webu musel scrolovat horizontálně. Ona totiž většina stránek definuje pevnou šířku obsahu, obvykle kolem 770px.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.