Weblog Letem světem Praktický význam XHTML :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Praktický význam XHTML

Marek Prokop přináší zajímavý názor Dona Parka o skutečném významu XHTML. Zatímco Marek, aniž by vyjádřil vlastní názor, pouze informuje o článku a uvádí i odkazy na polemiky ostatních webdesignérů, Yuhů neváhá a za Donův názor se staví všemi deseti. Je nutné podotknout, že lobuje s vtipem a jaznozřivostí. Jenže mě tak zcela nepřesvědčil. Já totiž XHTML nechápu pouze jako módní trend, ale i jako logické pokračování vývoje značkovacího jazyka pro webové stránky. Vychází přitom z XML, který se prosazuje jako nezávislý a univerzální standard pro výměnu informací a dat mezi uživateli, aplikacemi i operačními systémy. Proto pohlížím na budoucnost XHTML s určitou důvěrou a očekáváním.

Vloženo 8.8.2003: Svůj názor na postavení XHTML v dnešní době publikovala i jedna dobře umytá hlava, která naopak zdůrazňuje výhody XHTML a nezapomíná ani na vhodnost tohoto strukturálního jazyka pro strojové zpracování informací.

7.8.2003 | 22:23 | přidal Lukin

Vaše názory

rony Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 7.8.2003 v 23:33

a co na to Kosek?

Pilda Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 8.8.2003 v 5:40

No taky bych řekl, že jde i o to, co se může a co ne, protože mě už unavujou weby napsaný v HTML 4.1 Transitional kde dotyčný co je napsal neváhal a použil prasárny typu kghjk. Takhle, když vydím web napsaný třeba v XHTML strict, tak mám alespoň jistotu, že tam nebude tolik zbytečných zastaralých tagů a bude plně využito CSS a tudiž bude ta stránka mít menší datovou velikost a nebudu muset čekat "půl hodiny" než se načte. Samozřejmě netvrdím, že všechny weby napsaný v HTML 4 jsou napsaný prasácky. Smrt IE! XHTML a CSS zdar!

Jiří Bureš Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 8.8.2003 v 8:19

Souhlasím, že se jedná o logické pokračování vývoje. Těch tuším 12 hlavních rozdílů oproti HTML 4 (správné uzavírání tagů, case sensitivita, uzavírání všech tagů atd.) naznačuje, že přechod HTML 4 > XHTML 1 nebude zase takový problém. Na druhou stranu vidím problém v interpretaci XHTML. Chtěl bych mít (byť pro účely testování stránek) prohlížeč, který by mi chyby v kódu neodpustil a choval se třeba jako stránka v PHP s chybným kódem - tj. pěkně vypsal Error na ř. xy. Yuhů má pravdu v tom, že písmeno X pár lidí pěkně postraší. Ti pak nevidí ono HTML ve zbytku názvu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.