Weblog Letem světem Popolezte ve vyhledávačích výše :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Popolezte ve vyhledávačích výše

V české odborné konferenci o optimalizaci stránek pro vyhledávače se většinou řeší velmi odborné a specifické otázky, ale občas se objeví nesmělý hlásek: Píp, jsem tady nový, poraďte mi prosím, jak začít s optimalizací. Je nutno podotknout, že SEO odborníci vždy nějakou radu utrousí, ale převážně začátečníky odkazují na samostudium informací na webu. Pro takové začínající nabízím odkaz na článek, který se jim bude opravdu líbit. Dozvíte se totiž v něm, jak začít optimalizovat. Povídání bude hlavně o elementu title a nasazení metadat, strukturování obsahu pomocí nadpisů, odstavců, seznamů, jakou podobu by měly mít hypertextové odkazy a že nemáte zapomínat na atribut alt. Předpokládám, že jako základ je to postačující. Samozřejmě následujícím stupněm optimalizace bude sebepropagace, ale to už se bavíme o něčem jiném. A rada na závěr: optimalizujte, ale nikdy nezapomeňte, že stránky jsou primárně určeny lidem, potenciálním návštěvníkům.

18.7.2003 | 21:26 | přidal Lukin

Vaše názory

rony Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 18.7.2003 v 22:16

hm, ja ani neviem ;-) pred par dnami som do gugla zadal 't720' a na tretom mieste hned po motorole yup, moja stranka ;-) ale SEO bola donedavna pre mna obdoba SETI ;-)

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 19.7.2003 v 8:27

Nevim - ale nekde jsem cetl, ze klicova slova uz vyhledavace ignoruji, ne? Pak si tedy jen mozne prekladam "Bad Keywords Nullify Everything Else" :-) Jinak k optimalizaci - zatimco na mem blogu se snazim mit meta tagy, snad to mam spravne strukturovane (nadpisy), dokument zacinam rovnou obsahem (navigace az za nim), pouzivam vsude alt i title.. jsem pro google neviditelny. Naopak stranky, ktere to vsechno snad ignoruji, jsou na tusim pate pricce... Tak nevim, ale optimalizaci pro vyhledavace (cti google) zkratka neprecenuji. Odbornik na SEO by rekl, ze podcenuji :-).

Michal Kec (MiK) Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 21.7.2003 v 14:39

2Pavel: META data nejsou jen klicova slova. Keyword se dnes ignoruje, description nikoli a muze se objevit jako popis stranky ve vyhledavani. OTOH sepsani klicovych slov muze mit svuj vyznam pro vlastni potrebu -- ujasnit si "o cem je rec". :-) Navic za uzitecna meta data povazuji i odkazy LINK, ktere mohou ujasnit navigaci vzajemne provzanych stranek, nahradit odkaz "napiste adminovi" a podobne. MiK

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.