Weblog Letem světem ISSN v tom nemá jasno :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


ISSN v tom nemá jasno

Zkratku ISSN můžete zahlédnout na titulních stránkách odborných časopisů, žurnálů anebo online e-zinů. Obecně se tímto kódem označují zdroje informací periodicky vycházející. Již delší dobu se svá ISSN snaží získat zahraniční i české weblogy, zvláště pak odborné a specializované. Zatímco v cizině se to sem tam některému weblogu podaří, u nás zatím narážíme na neústupnost úředníků. České zastoupení organizace ISSN má totiž přímo v podmínkách uvedeno, že nebude čísla přidělovat ... weblogům, deníčkům, on-line zpravodajům obcí, měst, škol .... Aniž bych to komentoval, zakončím celý spot citací: ISSN si zasloužím, teprve až budu vědět, že můj weblog je užitečný pro tisíce lidí a bylo by škoda, kdyby jednou zcela zanikl.

15.7.2003 | 21:15 | přidal Lukin

Vaše názory

Lukáš Mižoch Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 16.7.2003 v 18:48

To je náhoda, ještě nedávno tam žádný weblog nebyl. Asi je tím otravovalo hodně lidí. Ale stačí vědět, že za národním centrem je STK Praha, a hned je jasné, proč to tak je. Tak zkostnatělá instituce přece nebude zavádět nějaké novoty. ;)

Tomáš Nekvasil Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 16.7.2003 v 21:13

Provozujeme regionální (lépe řečeno městský) web a před časem jsem žádal o přidělění ISSN. Žádost byla zamítnuta s odůvodněním, které je ostatně stanoveno v oněch podmínkách ("ISSN se nepřiděluje....on-line zpravodajům obcí, měst"). Nerozumím ale tomu, proč může mít ISSN měsíčník místního Městského úřadu (svým charakterem spíše věstník) a nemůže ho mít webový žurnál???

Vilém Málek Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.7.2003 v 6:36

Tihle lidé jsou neobyčejně konzervativní, jak jsem si zkusil na vlastní kůži, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Víte jaké problémy měli s prvními elektronickými médii vůbec? ;-)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 18.7.2003 v 19:51

Lukáš Mižoch vydal zajímavý spot o problematice přidělování ISSN weblogům. Žene to dokonce výš, na mezinárodní úroveň.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.