Weblog Letem světem Koubovi v novém kabátě :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Koubovi v novém kabátě

Jirka Kouba předělal svůj weblog Koubovi do nové slušivé podoby. Je tedy fakt, že když jsem zahlédl kočičí hlavu vévodící celé stránce poprvé, napadlo mě, že mi vyskočila nějaká vlezlá reklama na Whiskas. Ale web je vzhledově opravdu příjemný, barevně vyvážený a snadno čitelný. Hlavně má ale šmrnc a nápad - a to se o většině funkcionalistických blogů včetně Letem světem říct nedá. Validní CSS už je jen třešničkou na dortu.

Jediné, co hyzdí jinak hezké stránky, je množství chyb v zdrojovém kódu. Přitom chyby nejsou většinou způsobené špatným zápisem elementů jako spíš nevhodně určeným DTD. Ačkoliv Jirka podstrkuje v hlavičce XHTML 1.0 Strict, porušuje všechny základní pravidla pro striktní režim - vyloučení veškerých atributů ovlivňující vzhled, všechny atributy musí být v uvozovkách a nepárové tagy musí být zakončeny lomítkem. V kódu zkrátka nalezneme množství zápisů typických pro starší (předchozí) verze DTD. Jirko, buď odstraň chybky nebo deklaruj některou z Transition verzí (anebo se na moje šťouravé řeči vykašli).

10.7.2003 | 22:32 | přidal Lukin

Vaše názory

Jirka Kouba Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.7.2003 v 8:12

Díky za pochvalu. S tím kodem se polepším... Hned jak dodělám design pro Marvina... :o))

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.7.2003 v 9:44

Aha. Ja se behem nacitani stranky divil, proc je navigacni menu viditelne az po odrolovani obrazovky. A po asi pulminute mi nad tim naskocila ta kocka. Zajimave. Ale jinak je to hezke :-) Hezke barvy, jednoduchy a prijemny design, dobra citelnost... hezke :)

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.