Weblog Letem světem Rodí se česká zahrádka :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Rodí se česká zahrádka

Už někdy v květnu jsem vás nenápadně odkazoval na zajímavý vznikající projekt CSS Zen Garden. Na počátku máme jedno strukturované HTML a jednotliví autoři pouze pomocí stylování vytváří nové a nové variace vzhledu. Projekt se tak snaží vyvracet pověru, že pomocí CSS lze udělat pouze funkcionalistický a strohý web. Daří se mu to jistě dobře (však si prohlédněte jednotlivé variace vzhledu) a brzy odpůrcům stylů ubydou další argumenty. A to dokonce českou zásluhou. Na své verzi vzhledu Shadows totiž usilovně pracuje Víťa Dlouhý, který, dle jeho slov, plánuje do konce srpna dokončit a zařadit na server Zen Garden. Zatím jeho Stíny vypadají dobře, uvidíme časem, jak dopadne finální podoba.

9.7.2003 | 0:39 | přidal Lukin

Vaše názory

kotwa Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.7.2003 v 9:58

ad vita dlouhy - usilovne pracuje?? nevim, ale me tedy prijde ze je to prace mozna tak na jedno zamracene sobotni odpoledne ;) ... nechci vyvolavat flame war, ale vazne nevim nad cim se tam da premyslet nebo co by se tam dalo dlouhe a dlouhe hodiny delat ... no uvidim kolik budu mit casu o vikendu, jestli ano, tak bych do nedele rad prisel s vlastnim skinem ... ale nerucim za to ;)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.7.2003 v 10:16

Doporučuji zobrazit si popisek k slovu usilovně - snad to vysvětlí mnohé :-).

Yuhů Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.7.2003 v 10:22

Jedno skoro statické HTML a k tomu spousta stylů je pěkná myšlenka. Když jsem četl titulek "... česká zahrádka", tak jsem si myslel, že se to týká blogů na blog.lide.cz. Tam totiž uživatelé mají statické html, které designují pomocí stylů.

Vít Dlouhý Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.7.2003 v 22:15

to Lukin: To byl interní odkaz ;-) a ty ho takhle zveřejníš :-) Ten design nakonec bude trochu jinej - musím splašit lepší obrázky (tohle zatím slouží jen pro mě). Hlavně na to ale teďka nemám moc chuť... takže ono to tak do konce prázdnin vyjde. to Kotwa: taxe převeď a nemel! ;-)

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.