Weblog Letem světem Logo pro Letem světem :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Logo pro Letem světem

Vyhlašuji prázdninovou soutěž o logo našeho weblogu Letem světem. Vytvořte grafické logo splňující podmínky níže a zašlete jej na adresu lukas@oborsky.cz. Všechny zaslané návrhy zveřejním a společně se čtenáři vybereme jeden nejlepší. Hlavní cenou pro vítěze bude nový výtisk skutečně výborné knihy Kaskádové styly pro webdesignéry od Marka Prokopa. Výhra bude zaslána buď poštou anebo vyzvednuta osobně (Brno). Uzávěrka návrhů bude 31.7.2003, výherce bude vyhlášen do týdne od uzávěrky.

Podmínky soutěže:

Máte-li jakékoliv dotazy či připomínky, komunikujte je v diskuzi k tomuto spotu. Tak, milí čtenáři, vám přeji návštěvu umělecké můzy a těším se společně s ostatními na vaše návrhy.

4.7.2003 | 19:05 | přidal Lukin

Vaše názory

Yuhů Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.7.2003 v 20:47

Pokud dáme do podmínky, že tam bude ta divná hlava, tak jednak zaplácneme veškerej prostor (hlavně výšku 60px), ale hlavně znechutíme veškeré kreativce. Odstraň tu hlavu z podmínek a uvidíš, že přijdou zajímavé návrhy. Ve chvíli, kdy stanovíš jak text, tak grafický prvek, se nedá nic moc vymyslet.

Vít Dlouhý Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.7.2003 v 21:10

Souhlasím! Zrovna jsem přemýšlel, že bych taky něco vytvořil, ale ten "crash test dummie" je opravdu dost omezující...návrhy budou stereotypní - pryč s ním :)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.7.2003 v 21:35

Pánové, zkuste to s tou hlavou. Chtěl bych, aby se stala sama o sobě symbolem Letem světem, takže ji považuji za důležitou. Koneckonců 200px do šířky je dle mě dost místa na kreativitu. Ale pozor - netvrdím přece, že hlava musí být v takové barvě, velikost, pozici a stranové orientaci jako ta v záhlaví.

Vít Dlouhý Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.7.2003 v 23:18

to Lukin: otázkou je, v jaké souvislosti myslíš že symbolizuje spojení "Letem světem" tu hlavu a naopak. Mně to moc symbolizující pro tento název nepříjde.

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 0:05

S názvem Letem světem nemá přímou souvislost, samozřejmě. Ale já tu dummy bystu vnímám od začátku existence Letem světem jako symbol tohoto weblogu, nezávisle na jeho jménu. Crash test dummy ve mně evokuje pocit zkoušení nového, vymýšlení nových nápadů a hledání a opravování chyb (v primární souvislosti samozřejmě s automobily). Přeneseno na weblog - tvoření webu kvalitnějšího, snadno ovladatelného a bez chyb. Těžko se to vysvětluje, protože je to moje vnitřní cítění, ale snad jsem své myšlenky alespoň naznačil. A pokud to chcete mít odůvodněné ještě jinak - crash test dummy je můj dlouhodobý maskot.

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 0:10

Abyste neříkali, že jsem neústupný blbec, pozměnil jsem slovíčka v pravidle o dummy hlavě. Nyní pravidla nepřikazují hlavu použít. Nepřítomnost oné hlavy nebude znamenat žádný postih či horší hodnocení, protože rozhodoat budou čtenáři weblogu.

ujoVTIPKAR Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 19:20

zahraji si na vestce a pisu: Anketa: Libi se Vam ta hlava - 1% Nic originalniho, spis plagiat - 49% Pryc s hlavou, Eda nam uplne staci - 50% Jinak ta hlava mi vadi uz od te doby co se tu obevila, ale samozrejme, kdyz se autorovi libi tak proc ne - mozna ze se autor citi ze je te hlave podobny:)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 19:31

Asi jsem nepostřehl myšlenku v předchozím komentáři. Byla tam nějaká?

ujoVTIPKAR Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 20:04

ale notak sorrac za tu ironii. Kdyz jsi to tedy nepochopil tak se prelozim: Ta hlava se mi vubec nelibi a myslim si ze se sem nehodi, zda se ze se ta hlava libi jenom autorovi, mozna by stalo za to zeptat se na to ctenaru anketou a kdyz uz jsem teda v razi prihazuji: zda se to jenom mne, ze ten ton jakym autor blogu ZADAL o nove logo byl spis prikazovaci a celkove povyseny. Moje dva centy.

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 20:19

Ale to je omyl. Já nežádám o nové logo, já jsem vyhlásil soutěž s celkem solidní cenou. To je férový, ne? Řeknu, jaké jsou podmínky a vítěz dostane odbornou knihu. Co se týká ankety - ptám se na věci mnohem podstatnější - jak vyhovuje velikost písma, jak mají být spoty formátované, jak uvádět nejsrozumitelněji potřebné údaje atd. Dělat anketu o tom, zda v záhlaví má být obrázek hlavy nebo něčeho jiného, zda mají být puntíky zelené nebo modré, to je pod úroveň mou i čtenářů. Taková věc není přece podstatná. Dám vám ale radu (a i ostatním čtenářům). Pokud se vám nelíbí grafika záhlaví weblogu, není žádný problém si do vlastních CSS pravidel přidat: #weblog-oborsky-cz h1 {background-image: none !important;}

ujoVTIPKAR Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 20:51

ted ale ciste hypoteticky. Ta kniha je, nemylim-li se, od p. Prokopa zadarmo, resp. jako protihodnota za to ze se zde na ni objevila v podstate reklama - anebo je to ten stejny kousek co si autor webu koupil, precetl a chce to ted recyklovat:)? O tom jestli to je ferove nebo ne nechci prilis mluvit, protoze ferovost je dost subjektivni pojem... Ale myslite ze vytvorit dobre logo ma cenu nejakych 250 Kc ? Rozhodne ne - neni to totiz otazka grafiky ale roli hraje spousta dalsich faktoru - samozrejme pokud se bavime v profesionalni rovine. Predpokladam, ze autor tohoto blogu ma zajem mit logo profesionalni - ale zpusob jakym ho chce ziskat mi prijde amatersky, resp. chova se stejne jako zakaznik u webdesignera, ktery si tam preje samy hejblata, diktuje co tam ma byt, vi to vsechno nejlip, nenecha si ani od vice lidi poradit (to ze ta hlava je o nicem) a jeste to chce za hubicku - snad tohle srovnani je autorovi blogu blizke. Takze porad mam pocit, ze chcete profesionalni logo za pakatel a to se imho neda nazvat jinak nez ZADOST:)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.7.2003 v 22:54

Odpověď na pomluvu z konspirace: Mýlíte se - nejednalo se o reklamu na knihu, ale o zkoušku, zda jsou lidé ochotní přes weblog něco objednávat. S tímto testem byla spojená i anketní otázka, její vyhodnocení můžete najít v archivu anket. Tam se můžete i dočíst, že ačkoliv velká část čtenářů by byla ochotná akceptovat reklamu na stránkách weblogu, nesouhlasím s ní a žádná tu není a ani ji neplánuji. Marek Prokop, autor knihy, vám zároveň může potvrdit, že on nebyl v oné akci nikterak zapojený. Miroslav Kučera, zástupce nakladatelství iDnes, vám zase může potvrdit, že mě s nabídkou prodeje knih přes weblog oslovil on a že jsem mu tuto nabídku nedávno odmítl. Navíc se nejednalo se o přímou reklamu, ale o možnost získávat drobnou provizi z každé prodané knihy. To, že mezi dvěmi zvolenými knihami z vydavatelství iDnes byla náhodou i kniha, kterou dnes nabízím jako cenu pro vítěze soutěže, je způsobeno tím, že náš weblog je zaměřen na webdesign a kniha Marka Prokopa patří v ediční řadě iDnes k tomu nejlepšímu, co mají.

Odpověď na pomluvu o recyklaci knihy: knihu jsem si sám objednal pár dní poté, co vyšla a rozhodně se jí nehodlám zbavovat. Před pár dny jsem dostal druhý výtisk jako dárek od osoby, která ví, že studuji CSS, ale která netušila, že tuto knihu již vlastním. Kniha je proto zcela nedotčená.

Odpověď na pomluvu o hubičce: tento weblog je zcela nekomerční soukromá aktivita (chcete-li neprofesionální), kterou dělám z amatérského nadšení. Proto rozhodně neočekávám profesionální logo a proto jsem neoslovoval žádného profesionálního grafika. A proto se nebavíme v profesionální rovině. Oslovil jsem naše čtenáře, kteří se zpola profesně, zpola ze záliby zajímají o tvoření webových stránek. My všichni, kdo kutíme soukromé weby na koleně, ovládáme v menší či větší míře mnoho různorodých oblastí tvorby WWW - od psaní kódu přes grafické úpravy až k vytváření zajímavého obsahu. Právě na lidi - grafické amatéry, kterým dělá radost něco čmrkat ve Photoshopu jen tak, byla naše soutěž zaměřená. Nečekám profesionální logotyp, ale spíš zajímavý nápad. Nečekám podepsání smlouvy s grafikem a dodání loga v profesionální podobě. Nečekám, že zaplatím za logo 3.000 Kč, strčím ho do záhlaví stránky a začnu na tom vydělávat miliony. Tento web existuje jen pro radost z psaní a nic jiného za tím není. Proč se snažíte za vším vidět snahu okrást ostatní, nahrabat si a na ostatní nehledět. Myslíte si, že nemůže člověk vytvořit něco jen tak pro radost a pro pocit, že ostatním ukáži, co umím? A odměna za nejlepší logo? Samozřejmě, že kniha o kaskádových stylech není buhvíco. Ale předám ji vítězi jako ocenění za jeho snahu a poděkování za dobrý nápad a námahu, kterou do toho investoval.

Nejsem grafický znalec a proto, navzdory vašemu názoru, jsem si s tou hlavou nechal poradit. O pár komentářů výš vidíte, že jsem hlavu neprosazoval proto, že bych si myslel, že tomu rozumím nejlépe. Snad jsem své důvody pro hlavu vyjádřil srozumitelně. A konečně - vždyť já vás nenutím to logo vytvářet. Je to soutěž, hra, zábava a nekažte ji prosím tím, že za vším budete hledat skryté úmysly. A pokud chcete, můžete mě v dalších komentářích oslovovat Lukin jako všichni ostatní. Autor webu není přesné vyjádření, protože toto je weblog připravovaný více lidmi. Přeji hezký večer.

ujoVTIPKAR Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 6.7.2003 v 2:48

ok, ok ale nemyslim ze by tento weblog cetli jenom amateri, however ta profesionalnost je v pristupu, ne v tom cim se clovek zivi. Celkove mi ale hlava nehlava (a) letem svetem (jak uz tady zaznelo) nejak nekoresponduji s obsahem ac vybornym.

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 6.7.2003 v 5:44

Tento váš názor akceptuji, nelze se zavděčit všem naráz. A ještě druhá rada pro vás: nelíbí-li se vám podoba weblogu, ale obsah ano, máte možnost přístupu k obsahu přes RSS feed.

rony Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.7.2003 v 23:22

loga 1 2 4 su pohodove ;-) to pismo priam vola po tom, aby nebolo ako obrazok ale "bezny text" :-) (usetrilo by to nejake bajtiky vo velkosti obrazku)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 18.7.2003 v 12:02

Přemýšlel jsem u loga č.4, jak by šel udělat barevný háček nad černým textem pomocí CSS. Nějaký nápad? Možná nějaké absolutní pozicování či tak něco ...

The_one Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 18.7.2003 v 21:53

Vjakem formatu má být ten e-mail s tim logem do soutěže?

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 19.7.2003 v 0:10

V libovolném, návrh přiložit jako přílohu.

David Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 1.8.2003 v 1:23

Vedle hlasovani se jeste k navrhum vyjadrim slovy: Musim se priznat, ze z tech navrhu se mi nelibi ani jeden. Tri z nich jsem hodnotil mirne nadprumenrne (1., 2., 10.) a zbytek ve vetsine pripadu jako podprumer nekolik jako prumer. I kdyz mne se napad dummyho hlavy do loga libi, muj nazor je, ze ho nikdo nedokazal vyuzit (netvrdim, ze je to jednoduche). Trochu me mrzi, ze jsem se o zmenach podminek souteze dozvedel az ted, protoze bych asi jeste ucinil druhy pokus se zucastnit. Ten prvni ztroskotal na tom, ze jsem nedokazal vyuzit potencial hlavy :-) Mel jsem tento napad: nadpis Letem Svetem by byl zpracovan jako HTML tagy - <letem> </svetem> - nevim presne, jakym by to melo byt fontem, ani jaka by mela byt kombinace velkych/malych pismen. Myslim ale, ze by se to nejak zajimave zpracovat dalo, navic by to obsahem odpovidalo zamereni weblogu a je tam snad i nejaky vtip, hricka. Bohuzel moje zkusenosti s grafickymi programy jsou nevalne, tak bych se s tim zpracovanim asi docela trapil. Pozadavek na barevne ladeni byl take dost svazujici. Nemelo by se spis podle barvy loga odvijet to ostatni? V kazdem pripade ale ocenuji vsechny, kteri nasli cas, neco vytvorili a nakonec meli odvahu jit s kuzi na trh. Nejlepsi logo je ale porad to, ktere je v zahlavi ted.

David Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 1.8.2003 v 1:25

Prominte, muj predchzi komentar mel mit nekolik odstavcu, ale porad si nemuzu zvyknout, ze se tady i komentare taguji :-(

Cacron Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 3.8.2003 v 16:52

Prosim vas. Mohli by ste mi vysvetlit ako to bodovanie funguje. Je to ako v skole, ze clovek s najlepsim priemerom vyhrava?

(Pytam sa preto lebo, ak niekomu zaškrtnem option ten najblizsie k tej malej pluske a potvrdim a priemer za zhorsi, mamiesto toho, aby bol blizzsie k cisetj jednotke.)

Tak ako to je? Vyhrava ten, kto ma co najmenšie alebo co najvacsie ciselko? Za kratke vysvetlenie dakujem.

tommy Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.8.2003 v 15:39

Mam pocit, ze je to presne naopak...

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.8.2003 v 18:49

Ta stupnice funguje na intuitivním principu - čím blíže k symbolu + umístíte ťuplík, tím lépe logo hodnotíte a samozřejmě naopak. Průměr bodování pak odpovídá tomu, co vložíte - čím lépe jej hodnotíte, tím více bodů logo dostane. Vyhraje pak logo s nejvyšším průměrem.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.