Weblog Letem světem Lepší webové stránky :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Lepší webové stránky

V každé správné pohádce se vyskytuje buď číslice tři anebo devět. A protože tři je málo, nabízí nám Gina Trapani, 27letá webdesignérka, na svém weblogu devět věcí pro lepší web. Celý text je dost rozsáhlý a tak alespoň shrnu a přeložím každý z těch devíti bodů. Uvidíte, že její rady jsou opravdu dobře míněné (i když mezi pravidelnými čtenáři našeho weblogu jiště známé).

Co tedy Gina radí: nesnažte se z webu dělat papírové médium, mějte svůj kód validní, nepoužívejte rámy a vyskakovací okna, hlídejte se celkovou velikost stránky, používejte jednoduché URL adresy, vyvarujte se používání Javascriptu pro zobrazování obsahu, vycházejte vstříc vyhledávačům, upravte si své chybové stránky (např. stránka nenalezena) a hlavně nepoužívejte slovní spojení klikněte zde. Každý zmiňovaný bod je v článku rozebrán do detailů a odůvodněn.

A protože se jedno z doporučení týká vyhledávačů a to je dnes v podstatě synonymum ke Googleovi, nenechte si utéct další Ginin spot o tom, jak vyjít GoogleBotu vstříc při indexaci vašich stránek. A na závěr přiznávám, že plánuji se na tento weblog vracet častěji, protože v archivu jsem našel celou kupu dalších zajímavých příspěvků. Vítej Gino mezi mými Favorites. (zdroj Simon Willison)

3.7.2003 | 22:13 | přidal Lukin

Vaše názory

rony Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.7.2003 v 20:00

ja mam ale problem, ze ten adresar som cely zmazal z webu ale google ho zarputile u seba drzi... a ked som napisal do robots.txt aby taky adresar vynechavali, tak uz presli minimalne dva dance aj tak to tam stale je.

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.7.2003 v 20:21

Jenom na vysvětlenou pro ostatní - Rony reaguje na můj předchozí komentář na weblogu Mentor.

Rony, pak doporučuji na request o stránku z toho již neexistujícího adresáře vracet HTTP Status Message 410 Gone, což by mělo Google postupně odradit. Případně HTTP 301 Moved Permanently, pokud se obsah adresáře nachází někde jinde.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.