Weblog Letem světem Experimenty s CSS :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Experimenty s CSS

Při brouzdání stránkami webdesignérů patří mezi moje oblíbené sekce takzvané CSS experimenty. Jedná se o různé jednoduché stránky, na kterých si autor zkouší různé netradiční postupy stylovnání, ověřuje si podporu různých technik v konkrétních browserech a navíc se ochotně o své pokusy dělí s ostatními. Ze své vlastní zkušenosti vím, že z takových stránek se člověk může naučit mnohému.

Původně jsem zamýšlel odkázat pouze na dvě sbírky, a sice CSS/Exp Marka Schenka a neméně kvalitní CSS Destroy. Pak jsem narazil ale na další a další, samozřejmě z každého takového webu vedou linky zase dál, tak jsem si řekl, že vám nabídnu ještě pár odkazů a v případě zájmu se snadno proklikáte na další.

Ale nesmíme zapomínat i na českou a slovenskou scénu. Existuje určitě množství kvalitních, podobně zaměřených a pro neangličtináře srozumitelných stránek, ale mezi mé nejoblíbenější patří Yuhůovy experimenty a Rikiho hrátky s CSS. Máte-li ovšem někdo podobnou sbírku v češtině či slovenštině, podělte se o ni s našimi čtenáři v komentářích.

2.7.2003 | 21:13 | přidal Lukin

Vaše názory

Nebyl přidán žádný názor k tomuto tématu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.