Weblog Letem světem Šťouchání do Sovy 3/3 :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Šťouchání do Sovy 3/3

Bez větší pozornosti publikoval Yuhů před třemi dny svoje Šťouchání do Sovy 3/3. Týká se zastaralosti obsahu hlavní stránky Sovy v síti. Dušan Janovský kritizuje převažující orientaci na e-zin, který však již delší dobu nevychází.

S Yuhůem souhlasím a úpadku e-zinu je mi líto - patřil mezi mé oblíbené čtení. Jaký je váš názor?

28.6.2003 | 0:41 | přidal Bart

Vaše názory

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 28.6.2003 v 10:22

Můj názor je, že by ezin měl vycházet dál. Ale svým obsahem by se měl lišit od weblogu - jako dříve. Pokud si pamatuji, ezin Sova v síti vždy obsahoval praktické rady pro tvorbu webu, odkazy na zajímavé stránky, které měly s tímto tématem společné a na konci otázky a odpovědi. Weblog je naopak sbírkou odkazů na zajímavé články ze všech koutů světa, zaměřené více na "duchovnější" aspekty webdesignu - informační architektura, SEO atd.

olin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 28.6.2003 v 13:26

Ano, osud ezinu mě také dost mrzí (tak jsem se vždy těšíval, až se mi v mailu objeví nové vydání). Kromě plného ztotožnění s obsahem předešlého příspěvku ještě vyjadřuji malé podivení nad tím, že dodnes je na Sově formulář pro registraci, u kterého je uveden text "Návody pro webmastery každý týden přímo do vaší emailové schránky." (na stránce registrace už je uvedeno jen jednou za 14 dní), což svádí k dojmu, že ezin stále "jede", skutečnost je bohužel jiná. (Ale na druhou stranu to alespoň budí dojem - naději, že ezin ještě docela neumřel :-).)

Marek Prokop Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 28.6.2003 v 14:30

Díky všem za podporu e-zinu Sovy v síti. Podrobněji se k Dušanovu šťouchnutí vyjádřím během pár dní ve weblogu, teď jen ve zkratce: 1) E-zin bude vycházet dál již velmi brzy. Když už začal znovu vycházet A List Apart, musím taky ;-) 2) E-zin se od weblogu liší (lišil) nejen zaměřením, ale i otevřeností dalším autorům. Pro nadcházející čísla mám přislíbeny pravidelné příspěvky od Martina Kopty a kdokoli z vás se k němu může přidat.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.