Weblog Letem světem Střípky z internetu :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Střípky z internetu

Dnes jsem na webu narazil na několik zajímavých odkazů, ke kterým toho nejde říci víc než pár slov a tak by bylo zbytečné publikovat každý jako samostatný spot. Ale odkazy jsou to zajímavé a proto by bylo rovněž na škodu nezmínit je vůbec. A tak je tento příspěvek sbírkou nesourodých zajímavých článků, které spojuje jediné - zaujaly právě mě a právě dnes.

Nejprve si vyzkoušejte nový favelet pro dokumentaci stránek. Tenhle krátký kousek kódu vytáhne z právě prohlížené stránky údaje jako její adresu, titulek, klíčová slova a krátký popisek, který vám souhrně zobrazí na nové stránce. Použití je už na každém, ale já jsem ho shledal velmi praktickým pro archivaci odkazů. Jako další si nenechte ujít výtah z vášnivé diskuze v SEO konferenci, kde se rozebíral vztah nejpoužívanějších vyhledávačů ke klíčovým slovům a popisku, které můžeme jinak najít v hlavičce webové stránky.

Kdo se pohybuje na českých blozích, které existují déle než několik dní, jistě zaregistroval množství reakcí na zprovoznění volně použitelných blogovacích serverů. Původně jsem nepovažoval za zajímavé se o celé diskuzi zmiňovat, ale Adam Javůrek si dal tu práci a ve svém spotu shrnul všechny zajímavé reakce k tomuto tématu. Kdo je tedy odhodlán podrobně studovat podstatu blogerské duše, nalezne v odkazovaném souhrnu velké množství studijního materiálu.

26.6.2003 | 23:45 | přidal Lukin

Vaše názory

Nebyl přidán žádný názor k tomuto tématu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.