Weblog Letem světem Také jsem navštívil KFC :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Také jsem navštívil KFC

Lukáš Mižoch píše ve svém RG~blogu o návštěvě KFC.

Lukášovy připomínky si máte možnost přečíst - já osobně ale KFC mohu jen chválit. Proč? I to slovíčko prosím, které bylo pro Lukáše iritující, podle mého názoru svědčí o vysoké profesionalitě a disciplíně zaměstnanců, se kterou se v České republice zase až tak často nesetkáme. Co myslíte?

21.6.2003 | 19:05 | přidal Bart

Vaše názory

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 9:04

Mohu doplnit - tyden jsem pracoval v McDonnaldu v Praze na Vaclavaku. Reknu vam, co tam clovek vidi, to se divi... Hygienicke standardy EU jsou proti tomu, co se deje v Mekaci hadr. Tam se vsechno stale cisti, uklizi, utira. Kdyz se kus zvance neproda tusim do 15 minut tak se odepisuje a vyhazuje. Opravdu. Nechtelo se mi tomu verit :-) A to prosim - rozhodne lepsi, nez aby na me nekdo kricel: "hamburger, 2x cheesburger, 5x chickenburger!!!". Prosim beru jako samozrejmost za kazdou zadosti. Stejne jako jsem zvykli dekovat i za samozrejmost. Holt nekdo na to asi vychovany neni a tak ho to muze iritovat :-D.

Bart Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 16:10

Taky názor.

Lukáš Mižoch Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 16:58

O vychování má co mluvit člověk, který jiný říká příjmením, že... Ale převedeno do reálu si nedovedu představit, že by mi šéfka celý den říkala: "Sestavu se všemi strávníky, prosím. Vezmi si telefon, prosím. Skoč se podívat do skladu, prosím. Zavolej řediteli, prosím. Jdi zkontrolovat učně, prosím." Nejedná se mi o to samotné slůvko, ale o tu monotónnost. Jistě není problém tu prosbu čas od čas obměnit, třeba i přehozením na začátek. Obdobně se přece nezdraví pokaždé "dobrý den", ale např. dobrý den, hezký den, příjemný den, zdravím vás, jak se máte apod.

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 20:14

Vis co je sranda? Kdyz se moje mama opari, tak ji reknu: "Humpolcova, Humpolcova, ty to dneska vedes" a oba se zasmejeme. Tobe reknu: "Mizochu priuc se" a ty to beres jako nejhorsi nadavku sveta. Vidis co videt chces. Ale to je trochu bokem :-) ja samozrejme vzdy kdyz po nekom neco chci, tak rikam "prosim". I kdyz on mi vzdy odpovi: "co prosis, to je samozrejmost", tak stejne vzdy poprosim a pak podekuju... Holt mi prazaci jsme asi hrozne namyslena hovada, kdyz stale prosime, misto abychom drzeli hubu... :-D Takze ano - o vychovani mam pravo mluvit vice nez ty. Protoze prosim. Takove kouzelne slovicko me naucili za mlada...

choze Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 23.6.2003 v 5:18

kua to jsou temata - tento blog upada az ke dnu...a jeste jim vsichni delejte reklamu, troubove

Lukáš Mižoch Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 23.6.2003 v 9:02

Ale maso mají dobré. :) Jen ten kečup...

Bart Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 23.6.2003 v 13:40

to Choze: v podstatě nejde o reklamu vůbec - zamyslete se spíš nad zmiňovanou profesionalitou - ta by neměla chybět u žádné práce, tedy ani u tvorby webu.

streethustler Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 20.8.2003 v 12:42

V KFC mají dobrý křidýlka, ale několikrát se mi stalo, že když jsem procházel kolem KFC, dostal jsem na ně chuť jak sviňa, a parkrát jsem prostě neodolal a dal si je znovu, aniž bych měl nějaký hlad. Mám rád i jiný jídla a to moc, ale jdu kolem jiného obchodu s párky, hamburgery (prostě občerstvení) a tam se mi tento absťák neprojeví. Možná to může znít pro některé zaryté obhájce amerického kapitalismu se sklony k totalitě jako konspirace, ale mám takový blbej dojem, že do toho něco přidávají, aby to lidi přitáhlo, znovu a znovu. Může teda jít o nějakou návykovou látku, která nutí člověka chodit stále do KFC. Máme tedy své ovečky ZÁKAZNÍKY hezky pod kontrolou. A co se týče té vychvalované zaměstnanecké disciplíny a vycepovanosti ZAMĚSTNANCE, zavání to spíš orwelismem a buzerací. Hele lidi, buťe rádi, že tady u nás v česku máme jakousi volnost a nejsme jak přivánaní na krátké provazu našema ŠÉFAMA a MANAŹERAMA a nad nima POLITIKAMA. Nebude daleko doba, že ti nahoře budou o vás všechno vědět a budou vám koukat přímo do prdele odposlouchavacími zařízeními a kamerami. Buďte rádi, že tu máme ten náš svůj český nepořádek, jinak si nebuduete nikde ani krknout a museli by jste být sterilně čistí lidi, který poslouchá poslušně své PÁNY.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.