Weblog Letem světem O blogy se zajímá Nova :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


O blogy se zajímá Nova

"Jak chcete, aby to vyznělo?" zeptal jsem se redaktorky Novy Veroniky Skořepové, když mi podávala ruku. "Má to být porovnání bývalých deníčků a dnešních weblogů," odvětila. Zajímal jí můj soukromý blog (deníček), o profesní weblog neměla zájem, protože to ty dělníky z Kolbenky, co se na Novu dívají, nezajímá.

"Jenom byste mi na kameru krátce řekl, proč ten weblog píšete. Co vás k tomu vede? Chcete být slavný nebo balit holky?" Docela mě zaskočila. Copak jsem jí mohl říci, že píšu weblog, abych oslabil moc současných médií? Abych snížil význam televize? Abych dal příklad, jak si zachovávat svobodu slova? Takže jsem redaktorce řekl, že nevím, proč weblog píšu. Ve skutečnosti bloguju, abych nemusel psát tisíc stejných mailů a aby ségry věděly, že ještě žiju.

"Jste na tom závislej?" vyzvídala. "Nejsem." Redaktorka Veronika začala být zmatená. Vylezlo z ní, že si ráno pár blogů přečetla a teď potřebuje natočit reportáž o tom, jak si mládež píše deníčky na web, pak skáčou z okna, když jim to přestane fungovat, a jak na to balej kluky či holky. Potřebovala ukázat, že jak je ta moderní doba, tak už si holky nepíšou "můj milý deníčku", ale "můj milý weblogu, zase mi dal košem, jsem teď volná".

Zase ze mě nebude televizní hvězda. Časem vyplynulo, že pro Novu nemám co říci. Nakonec si kameramani u nás ve firmě natočili pár ilustračních záběrů. Pak přemluvili Petru Martinu, aby si založila blog a aby jim na kameru řekla, jak je to skvělý a moderní. Bude sranda.

Blogerům je často vyčítána subjektivita. Do blogu si přece může každý psát neověřené blbosti. V porovnání s televizí jsou blogy esencí objektivity.

20.6.2003 | 18:44 | přidal Yuhů

Vaše názory

Lukyn.cz Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 20.6.2003 v 22:49

Já teda Novu vůbec nesleduju, ale tohle je zajímavý. Jenom aby ta redaktorka neřikala o weblozích nějaký blbosti ... Už se to odvysílalo nebo to teprve bude? Jinak koukám, že se to blogování v Česku začíná konečně rozjíždět. :)

Zoli Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 21.6.2003 v 17:35

Dalsi priklad ako "objektivne" informuje TV o diani na Internete. Presnejsie povedane, senzacia za kazdu cenu. Sledovanost zvysime, nech to stoji, co to stoji...

Zoli Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 21.6.2003 v 17:37

Na druhej strane, zvyseny zaujem "mainstreamovych" medii o weblogy a weblogovanie hovori o tom, ze sa fakt nieco deje... ;-)

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 12:19

Co se deje? Jen konecne nekdo prisel s tim, ze se daji vytvorit dynamicke stranky tak, aby i laik mohl vybijet sve grafomancke pudy :-) a sem tam nekdo ma dobre vyplody, ktere stoji za to cist (napriklad Letem svetem :-))

Yuhů Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 18:07

Ano, přesně to se děje. To není zas tak málo.

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 20:16

No... konecne si nekdo vsiml neceho, co se primo nabizelo, a uvedl to v zivot. Neni to samozrejme zase tak malo. Stejne jako treba snimani otisku v kriminalistice - taky to bylo vsem na ocim, ale nekdo to musel vymyslet a uvest v zivot... to je fakt, beru to predchozi zpet :-D

Yuhů Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 22.6.2003 v 20:30

Máme neděli večer. Národ sedí u bedýnek. Přes ICQ mi přišla zpráva: NickNeuvadim (07:43 PM) : jezkovy zraky... ted byla na nove ve zpravach ta pitoma reportaz o blogach... jeste, zes je poslal do (*) :-)))

Lukáš Mižoch Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 23.6.2003 v 8:48

Taky jsem to sledoval. Hlavně vyjádření Seznam.cz bylo zcela k věci. :)

Yuhů Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 23.6.2003 v 12:36

http://www.nova.cz/tvarchiv/video/playlist/playlist.wvx?video=17450 záznam (via Franci)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 23.6.2003 v 16:36

Člověk si na pár dní odjede, vrátí se a kulí očí, jak se o blogování zajímá televize. Ale když jsem shlédnul záznam, uklidnil jsem se - nezajímají se o blogování, ale o to, jak vytvořit co největší kravinu pro svoje pseudozpravodajství. A tak snad má naše blogerská obec o klid postaráno.

miroslav.kucera Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 23.6.2003 v 20:01

Tak jsem se podival na tu reportaz a muhehe :) To byla ale kravina, s prominutim :)

Radost Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.7.2003 v 14:25

fakt mě to nepřekvapuje. ale velice ilustrativní o práci masmédií je: "Pak přemluvili Petru Martinu, aby si založila blog a aby jim na kameru řekla, jak je to skvělý a moderní." ať žije tvář postmoderně iluzivního zpravodajství:-)

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.