Weblog Letem světem Jak je starý spot :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Jak je starý spot

Všiml jsem si, že na weblogu Simona Willisona je u každého spotu uváděno kromě datumu a času vzniku každého spotu i stáří tohoto spotu. Můžete tak snadno vidět, které spoty jsou zcela aktuální a na které se už nějaký čas práší. Tak mě napadlo, že je to velice dobrá myšlenka, kterou bych mohl vyzkoušet i na našem weblogu. Ale protože náš Letem světem je hlavně pro vás, pro čtenáře, ptám se vás v nové anketě: jak byste se rozhodli vy a který způsob by vám vyhovoval nejvíc? Po pár dnech to vyhodnotím a zařídím se podle toho. Tak se těším na vaše hlasy.

16.6.2003 | 21:51 | přidal Lukin

Vaše názory

Vilém Málek Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.6.2003 v 12:06

IMHO pokud je spot datován, není nutno navíc uvádět jeho stáří. Je to duplicitní informace, která zbytečně zabírá místo - předpokládám, že na netu se sotva najde někdo natolik negramotný, že by si při pouhém pohledu na datum vydání nedokázal uvědomit stáří spotu ;-)

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.6.2003 v 16:18

Stari zapisku ma jedinou vyhodu - ostatni bloggeri si toho vsimnou, napisi o tom a poslou k tobe par lidi... ...jinak mi to prijde jako hloupost. On to nekdo (navstevnik) pouzije? Nemyslim...

Jiří Bureš Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.6.2003 v 19:43

Před pár týdny jsem o tom také uvažoval. Pak jsem si pomyslel, jak by vypadalo, že je spot starý 127 dní 15 hodin a 23 minut. Datum je lepší. Ale uvažuji o zvýrazňování dnešních příspěvků. Na druhou stranu si myslím, že nemá cenu snižovat přehlednost blogu přidáváním dalších "fíčur". Blog je přece o jednoduchosti.

Jiří Bureš Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.6.2003 v 19:44

V anketě chybí "jediné datum pro všechny spoty jednoho dne nahoře" a "čas v patě".

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 17.6.2003 v 21:46

Máš pravdu, ale tahle varianta tu kdysi byla a pak jsem ji změnil, protože se spoty objevují hodně nepravidelně, dva dni nic a pak několik v jednom dni. Proto jsem shledal rozumnější, když v zápatí každého spotu budou kompletní časové údaje, kdy byl text přidán.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.