Weblog Letem světem Kritika webu na Intervalu :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Kritika webu na Intervalu

Kritika webu na Intervalu prošla nedávno změnou. Na úvodní stránce tak máme možnost "odskočit" na hodnocení již 3 webů, což se viditelně projevilo na zvýšení počtu komentářů.

Za problém Kritiky webu považuji především nízkou kvalitu kódu prezentovaných stránek. V diskusích to bylo už několikrát zmíněno a pracovníci Intervalu odpovídali, že Kritika webu slouží všem autorům, od začínajících po profesionály. Myslím si ovšem, že by Interval jako přední český webzin mohl klást vyšší nároky na předváděné weby. Stačilo by uvést jako minimální požadavek validní kód - to by žadatelů ubylo! Nechápu trpělivost těch několika stále stejných lidí, kteří u takřka každého webu musí upozorňovat na totožné chyby...

9.6.2003 | 15:59 | přidal Bart

Vaše názory

Arthur Dent Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.6.2003 v 16:01

Ulitnul ti kod... Mas tam: "vaše názory (0)"

Arthur Dent Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.6.2003 v 16:02

Sakra... vaše názory (0)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.6.2003 v 18:14

Ano, občas má MSIE problém s UTF-8 kódováním a zobrazí zcela nesmyslně jednu či dvě entity jako nenahrazenou. Po reloadu bývá vše OK. Nevím ale zaboha, proč se to děje. Máte někdo podobnou zkušenost?

Vilém Málek Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.6.2003 v 23:33

Ad "Kritika webu": Jak už jsem mnohokrát opakoval, do této rubriky jsou vybírány ty nadprůměrné z došlých nabídek (přičemž na zkušenosti autora, potažmo na autora jako takového, se vůbec neohlížíme). Smutným závěrem, ke kterému musí dojít každý, kdo nezavírá oči před nepříjemnými fakty, je, že rubrika odráží průměr až mírný nadprůměr aktuálního českého webu... ;-( Ad "MSIE kontra UTF8": S tímto problémem se setkávám více než běžně, zvláště když jde o stránky, na nichž je kombinováno více jazyků (čeština, slovenština, ruština, francouzština, španělština). Také PHP, které UTF8 zrovna moc v lásce nemá, tomu moc nepomáhá, ani MySQL, která se občas chová dost podivně. Celkově tak myšlenka UTF8 poněkud ztrácí na smyslu... ;-(

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 10.6.2003 v 21:05

Jeee, ja myslel, ze to nejak sami vybirate :-P Takze mam zkusit na Interval protlacit moje stranky? Jsou teprve druhe, co jsem v zivote delal, takze by me zajimal nazor sirokeho ctenarstva :-)

dymik Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.6.2003 v 19:49

No s tim Intervalem a kvalitou stranek me to taky stve...Treba ja bych si tam sve stranky primo do kritiky nedal, ale do diskusniho fora klidne. Uvital bych tam neco jako "kritika amaterskych webu" nebo "poradna pro amaterske webdesignery" ...co ja vim. Proste rozdelit ty co se to teprve uci a zkouseji a ty co uz to mysli opravdu vazne a chteji odhalit chybicky napr. testnout pristupnost a pouzitelnost. Ale to by zase stalo par hodin prace, ale treba by to zvedlo navstevnost :-) Nevim, je to jen navrh. S pozdravem dymik

Vilém Málek Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 12.6.2003 v 7:58

2 dymik: Jakékoli dělaní na "amatéry" a "profesionály" s sebou nese řadu problémů - velice nerad bych byl v kůži toho, kdo by o zařazení rozhodoval. A zcela určitě by to znamenalo ztrátu pro obě strany - profesionálům by nikdo radit nechtěl a na amatéry by se snesla nezasloužená kritika ;-( V současnosti se člověk přihlásí, jakmile jeho sebevědomí dostatečně stoupne, a to je IMHO nejlepší ;-)

dymik Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 12.6.2003 v 14:49

Vilem Malek - mate pravdu, asi to lepe udelat nejde, aniz by nutrpela jedna ze stran.

jakub Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 19.6.2003 v 23:09

Deleni na profesionaly a amatery vidim jako velmi osemetne kriterium, uz kvuli tomu, ze hranice je relativni a sebekritika autoru pak casto miziva, pomijim recesisty ;). Stavajici usporadani (moznost kritiky vice webu najednou) vnimam pozitivne - preci jen hned kritika neupadne do propadliste archivu ;).

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.