Weblog Letem světem RSS Reader: FeedDemon :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


RSS Reader: FeedDemon

Pokud využíváte služeb některého RSS readeru, asi víte, že podobných programů existují desítky. Ale pokud za jedním z nich stojí Nick Bradbury, autor velmi dobře známých programý HomeSite a TopStyle, můžete si být jisti, že se nejedná o běžný tuctový kus. Nickův FeedDemon vypadá dle screenshotů velice dobře a propracovaně. Podle recenze Shirley E. Kaiser, která se podílí na testování první alfa verze, je celý reader precizně propracovaný s množstvím nadstandardních funkcí a s velkým důrazem na uživatelskou přívětivost. Zároveň obsahuje i mnoho funkcí důležitých pro blogery např. uschovávání zajímavých linků pro budoucí publikování a zpětné vyhledávání ve spotech.

Bohužel nevýhodou tohoto jinak lákavého kousku je nutnost za program platit. Autor vtipně komentuje, že nemá nic špatného proti OpenSource politice, ale že musí živit dvě děti. Díky autorově politice se běžný zájemce nedostane ani k beta verzi, protože bude poskytnuta k testování pouze registrovaným zákazníkům BradSoftu. Netroufám si proto odhadnout, jak se tento nový program prosadí na dnešním již dost zaplněném trhu a zda by nebylo šikovnější nabízet program ve dvou verzích - Lite pouze se základními funkcemi jako freeware a Full za patřičný peníz. Ale celý projekt je prozatím ve vývoji a je možné, že autorovy podmínky dojdou změny. Počkejme si a uvidíme.

Otázka pro vás: používáte nějaký RSS reader? Nebo využíváte raději online agregátory? Anebo vás zkratky jako RSS a RDF vůbec neoslovují, nezajímají, případně o jejich významu a výhodách pochybujete? Vyjádřete se prosím v diskuzi pod článkem.

6.6.2003 | 19:38 | přidal Lukin

Vaše názory

Jiří Bureš Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 6.6.2003 v 20:11

> Dosud nebyl přidán žádný názor k tomuto tématu a proto připomenu malou anketu na conBLOGu - http://blog.converter.cz . Otázka se sice týká jen mého blogu, ale možná něco někomu řekne. A používám FeedReader.

-potapnik- Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 6.6.2003 v 20:22

PouiZiva tu nekdo Feedreader take na pridavani komentaru ke clankum? Ta featurka, Ze kdyZ Zmacknu klavesu Z - teda pouZe male Z, tak se okno pro stranku roZtahne do cele plochy a pismenko se nenapise? Jinak je FeedReader dobry, ale tohle mne vyvadi Z miry, psat stale velky Z. :(

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 6.6.2003 v 20:52

Pouzivam FeedReader a uz mi pekne leze krkem :-(

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 7.6.2003 v 11:29

Nezna neco jako FeedReader(Demon) pro Linux ??? Je to bida, zadny mi moc nevyhovuje :(

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 7.6.2003 v 11:45

Jojo, najit nejaky dobry, ktery by mi sedl, se jeste nezadarilo :-(( BTW: Proc se vsude podepisujes stejne jako ja? Lidi nas pak mohou rozlisit jen podl URL a to neni to prave orechove! :-) tak se koukej podepisovat jinak :-P

-potapnik- Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 7.6.2003 v 12:09

Panove, vy mate ale problemy. ;-)

rony Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 8.6.2003 v 22:47

pouzivam feedreader a na nervy mi lezie toto: - ak zapnem tie pekne okienka s upozornenim na novy post, tak sa aj okno feedreaderu ukaze na obrazovke a zoberie si focus. otravne Potom by mi asi viac vyhovovalo, ak by sa dal pouzit aj pri vlastnom blogovani - preniest url postu do schranky alebo rovno ako novy post mojho blogu, cast textu do blogu, alebo interface xmlrpc pre robenie postov do blogu - mohol by vediet stiahnut aj obrazky postov, najma pre offline citanie by to bol velky prinos (dialupaci vedia o com hovorim) - uz by sa mohlo premyslat o nejakej dohode ako zverejnovat url na clanky tak, aby sa v internych prehliadacoch feedreadera a podobnych nezobrazovali zlozite stranky ale iba texty dokumentov (u feedreadera by snad stacila moznost deaktivovat CSS) Inak by FR vyhovuje najviac,je jednoduchy a to zatial staci. Doporucujem system ako mam ja: na dolezite blogy ich zaviest extra a tie ostatne citat cez hlavove globalrss.

Bohdík Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.6.2003 v 8:49

Minulý týden jsem jich pár zkusil. Starší FeedReader jsem nahradil novou alfou. Vadilo mi, jak moc občas žere systémové zdroje. Až teď jsem si všiml toho problému se "z" -- dost pruda. Škoda, že se nedá víc konfigurovat. U náhledu zprávy zatím zobrazuje v záhlaví špatně češtinu. Co jsem zkoušel jiné readery, měly s češtinou větší potíže, resp. ty které zobrazovaly i feedy pomocí komponenty IE, špatně autodetekovaly. Alternativně k FeedReaderu se mi zalíbil pouze NewsDesk (free), který ale běží nad .NET FrameWorkem. Žel právě RSS formát Letem světem nedokáže načíst. RSS zdroje si můžete rozřadit do skupin. Ty ale řadí pouze dle abecedy. Dle vlastního způsobu nejdou přešoupat. Také se neumí minimalizovat do systraye.

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 9.6.2003 v 11:08

Takze se dostavame k jadru pudla - kdo naprogramuje nejaky poradny cesky reader? je fakt, ze tu stale mam naistalovane Delphi, ale... :-)

Ivan Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.6.2003 v 13:42

Také používám FeedReader. Používá někdo něco jiného?

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.