Weblog Letem světem Blogerská šlechta :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Blogerská šlechta

Některé české weblogy dnes rozebírají situaci ohledně masivního zvětšování české pseudoblogerské scény, viz například články Weblogový boom a Československá blogosféra. Přesná čísla je nemožné získat, ale alespoň pár údajů: české agregátory (RSSSky a BlogPortál) zmiňují kolem 50 weblogů s RSS, BlogTree.com registruje k dnešnímu dni 66 českých weblogů, katalog ODP jich zná o 20 více, takový Toplist jich přizná více než 100, Seznam hostuje přesně 111 blogů a Adam Javůrek jich sám napočítal něco kolem 230.

Přiznejme si, že mít weblog je v módě a mnoho lidí chce vyzkoušet, co se za tím skrývá. Také si ale připusťme, že většina z nich toho po pár týdnech (ne-li dnech) nechá, ztratí zájem či nápady. Postupem času tudíž tzv. sezónní weblogy zanikají a zase vznikají nové. Podobný trend byl možný pozorovat před mnoha lety v souvislosti s osobními webovými stránkami. Téměř přes noc vznikly tisíce stránek, které byly svým obsahem naprosto uniformní. A které z těchto stránek získaly dlouhodobý zájem návštěvníků? Ty, které nabízely při každé návštěvě čerstvý obsah a zajímavá témata. No a podobně to funguje i u weblogů. Čtenáři se budou vracet pouze na stránky, které jsou pravidelně aktualizovány a které jim nabízí zajímavá témata. Věřte tomu, že i přes velké množství blogů a pseudoblougů bude ten váš weblog oblíbený a hojně navštěvovaný širokými masami čtenářů, pokud bude vidět, že do něj investujete svůj čas, peníze a znalosti. Vaši čtenáři to ocení a finálně si váš blog zařadí mezi šlechtu tj. stránky, které se zájmem navštěvují téměř denně.

4.6.2003 | 21:42 | přidal Lukin

Vaše názory

Adam Javůrek Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 4.6.2003 v 23:48

> "Seznam hostuje přesně 111 blogů a Adam Javůrek jich sám napočítal něco kolem 230." Vtipné je, že když jsem si ty blogy počítal, tak služba "blogy na Lidé.cz" ještě nefungovala, nebo fungovala krátce a já o ní nevěděl... Takže blogy ze Seznamu nejsou mezi těch 230 vůbec započítány :-)

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.6.2003 v 1:05

Tím se tedy dostáváme ještě k zajímavějším číslům, které ale stejně nemají žádnou výpovědní hodnotu. Zajímavější by bylo spočítat, kolik je u nás weblogů fungujících (rozuměj aktualizovaný) alespoň tři měsíce.

Lukáš Mižoch Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.6.2003 v 7:28

Hlavně TOPlist je v současnosti příšerně přecpaný stránkami, které slovo blog mají tak akorát v názvu. :(

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.6.2003 v 9:25

Lukas ma pravdu. A seznam.cz... koukli jste na ty "blogy"? Mozna jich je 111, ale ... nenasel jsem ani jeden, ktery by me zaujal. A jen par jich obsahuje vice nez 1-2 zapisky.

Jiří Bureš Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 5.6.2003 v 9:29

To bych nevěřil, co jsem spustil ;-)

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.