Weblog Letem světem Záložky bez skriptů :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Záložky bez skriptů

Znáte takové ty záložky s oušky nahoře, pomocí kterých si přepínáte jednotlivé listy? Já osobně jsem to viděl nejen ve formulářích operačního systému, ale i na webových stránkách. Téměř vždy se jednalo o řešení využívající některého ze skriptovacích nástrojů, ale přitom existují i řešení, která jsou odvislá pouze od podpory CSS a stránky samotné jsou plně přístupné i z textových browserů. Zatím posledním a asi nejzdařilejším pokusem o ouškové menu je k vidění na webu Kalsey Consulting. V článku naleznete i odkazy na další ouškařské variace jiných autorů. (zdroj Zeldman)

30.5.2003 | 13:16 | přidal Lukin

Vaše názory

Robert Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 30.5.2003 v 15:58

Celkem pekny (i kdyz starsi) tutorialek k tomuto tematu je na http://www.brainjar.com/css/tabs/

Yuhů Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 31.5.2003 v 1:59

To mi přijde jako pěkná blamáž. Copak je to za řešení odvislé pouze od podpory CSS? To bude nějaký vtip. Vždyť je to napsané v PHP!

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 31.5.2003 v 10:16

Nezlob se Yuhů, ale tvůj komentář nechápu. Z hlediska CSS přeci není důležité, zda je stránka psaná staticky nebo pomocí PHP, důležitý je princip fungování. Stejné CSS bych mohl aplikovat i na statické stránky, i když trochu pracněji. Měl bych zkrátka pouze několik stránek místo jedné.

Yuhů Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 31.5.2003 v 13:52

Omlouvám se, byl jsem trochu strohý. Když někdo dělá stránky, tak hledá technologie, které k tomu použije. Jestliže napíšeš, že existuje řešení, které všechno udělá jenom pomocí CSS bez skriptování, tak budou mnozí naši čtenáři zaskočeni, až to budou chtít implementovat, protože musejí nějak vygenerovat velké množství rozdílných stránek. Jenomže jak? CSS s tím vůbec nepomůže. Autor té odkazované stránky k tomu používá PHP. Co mají použít ti, kteří PHP z nějakého důvodu použít nemohou? Tvůj příspěvek se dá vlastně shrnout takto: na statické stránce se dá pomocí CSS nasimulovat vzhled záložky.

Lubomír Gombos Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 1.6.2003 v 10:41

Toto http://www.simplebits.com/code/css_tabs.html už je čisté CSS menu, i když bez submenu. Ale myslím, že na stejném principu (pomocí display:none) se dají submenu doplnit.

Richard Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 3.6.2003 v 0:02

Teď nevím jestli nejsem mimo mísu, protože ten původní článek jsem nečetl alebrž mě nezajímá - ale co třeba tahle ukázka od FCZBKK?

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.