Weblog Letem světem Kdo neupgraduje, nežije :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Kdo neupgraduje, nežije

Na Převážně neškodném blogu dnes vyšly dva článečky, které spolu úzce souvisí a ke kterým rád přidám i další postřehy. Jednak jsem si se zájmem přečetl o Filosofii webdesignu a hned poté jsem zhltal Upgradovací trampoty. Z obou spotů je cítit znechucení nad uspěchaností a nelidskostí světa IT. S tímto pocitem se musím plně ztotožnit.

Sám za sebe uvedu jen jeden příklad. Píši webové stránky, učím se PHP a Javascript, hraji si s MySQL, mám rozjetý Apache webserver, hraji si s CorelDRAW a Photoshopem, píši texty, poslouchám muziku, pouštím si CD a DVD filmy a dělám mnoho dalších věcí. Na to vše mám jeden jediný soukromý notebook s procesorem 750 MHz a 10 GB pevný disk, vše pozoruji na 13.3" displeji a dohromady to drží WinXP. A jsem spokojený, jak vše běhá rychle, že mám na disku přes 5 GB volného místa a tak dále. Když chceme, hrajeme se ženou proti sobě Civilizaci III v módu HotSeat. Potřebuji něco víc? Ani za boha. Jsem totiž pánem svého stroje a svého času u něj.

29.5.2003 | 21:09 | přidal Lukin

Vaše názory

Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 30.5.2003 v 13:13

Chtel si rict, ze bys touzil po lepsim stroji a paril Silent Hill, ale manzelka by ti dala do huby ze se staras vic o pocitac nez o ni :)

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 30.5.2003 v 13:24

Taky bych chtel lepsi stroj :-) nektere WWW stranky jsou na tom soucasnem neskutecne pomale :-(( (www.bata.cz, www.s.oliver.de - zkratka flash :-(()

Zoli Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 30.5.2003 v 14:13

Ale pani, co tak PII 266, 256MB RAM a 9GB disk... Debian GNU Linux na tom bezi viac ako dobre. Opera, Mozilla, Open Office si s tym vystacia a nejake nenazrane M$ produkty ma nechavaju chladnym.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.