Weblog Letem světem Evropská unie na webu :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Evropská unie na webu

David Bureš, autor známého Websky, předevčírem spustil nový blog nazvaný EuroBlog. Jak z názvu vyplývá a jak David uvádí v prvním příspěvku, bude se snažit z internetu vydestilovat to nejlepší, co se dá najít o Evropské unii, přičemž nezastírá, že jeho orientace je jasně proevropská. Přeji mu hodně čtenářů a jako dáreček pro vás doplním ještě pár zajímavých odkazů s podobnou tématikou.

11.5.2003 | 10:09 | přidal Lukin

Vaše názory

Arthur Dent Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 11:54

Smutné je to, že hnedle odkaz "Občané proti EU" nenabízí žádné rozumné argumenty, akorát straší "zednářským spiknutím" a obávám se, že kdybych hledal víc, najdu i termín "židobolševické spiknutí"... To opravdu nemají odpůrci racionální argumenty proti vstupu? (No nakonec sami příznivci moc racionálních argumentů taky nenabízejí...) Jediné rozumné argumenty proti, které jsem našel, přinesl Benjamin Kuras v Reflexu...

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 13:51

Proc do EU? Abych az tady dokoncim skolu mohl bez potizi z tohoto statu utect na zapad...

Arthur Dent Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 14:20

To muzes i bez EU. Pokud jsi schopny clovek, prosadis se kdekoliv... Mimochodem, to je docela zvlastni pristup, to "Az tu skoncim skolu, utecu...", nepripada ti???

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 16:20

Proc? To ze mi danovi poplatnici zaplati vzdelani a pak za to ode me neuvidi ani korunu? A je to chyba moje, nebo jejich? To ze se tu vetsina lidi chova jako prasata, za to preci nemohu (prvni co me napada - vyzkum MFDnes ohledne uplatku, chovani lidi na fotbale...).

Arthur Dent Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 16:31

No spis me zarazi to, ze kdyz je to tu tak hrozne, ze ti nevadi zdejsi vzdelani. Co ti brani v tom dostudovat nekde jinde? Vetsina lidi se tu nechova jako prasata. Jako prasata se chova mensina, ale ta je vic videt...

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 17:15

V této otázce se kloním spíš k názoru Pavla, protože ač dobře zaměstnaný člověk, plánuji s manželkou trvalý odchod do ciziny. Mé důvody jsou ovšem jiné - nechci žít v zemi, kde se poctivou prací průměrný člověk sám nezmůže na rozumné bydlení a podobné životní standardy, které jsou pro Evropana zcela běžné. Zároveň ale souhlasím s Arthurem, že pokud je člověk ve svém oboru dobrý, nepotřebuje začlenění do EU pro to, aby našel místo v cizině. Ale vstup do EU situaci z mého hlediska usnadní.

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 18:20

Ano. EU ten odchod usnadni. Mensina je videt? Tezko rici - komuniste skoro 20 procent, davani uplatku je normalni 33 procent - ano, je to mensina. Ale hrozive velka. A ja nejsem bojovnik :-) V EU je povetsinou vyssi zivotni uroven. Az me to na mem vylete do Nemecka zarazilo. Platy nepomerne vyssi a mnoho veci dokonce levnejsich nez u nas (po prepocteni turistickym prepoctem!). Vsak mi se tam take jednou snad dohrabeme... snad, jednou... bez Spidly :-)

Arthur Dent Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 19:33

V EU je vyssi zivotni uroven, to ano. Ale jakmile vstoupime do EU, nezvedne se automaticky i u nas, to je omyl. Podivejte se, jak probihalo sjednoceni Nemecka - dodnes vidite rozdily mezi "vychodem" a "zapadem". Prave ten "naraz" po vstupu, kdy budu pobirat 500 Euro mesicne a plat mi rozhodne neporoste tak rychle jako "trzni" ceny, bude desivy. Proc o tom vlada mlci? Dodnes jsem se napr. nedozvedel, zda pri prechodu na euro budou koruny prepocitany podle aktualniho bankovniho kursu (1:30) nebo podle realne kupni sily (asi 1:10)... Lukin> I ja jsem dobre zamestnan, manzelka nadprumerne a zvazovali jsme odchod do ciziny napr. loni po volbach. Ovsem tim, ze schopni odejdou, se v teto zemi nic nevyresi. A ja, nezlobte se na mne, mam tuhle zemi rad...

Lukin Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 20:24

Víte, Arthure, vaši náklonost k našemu státu vám závidím. Pro mě je bohužel/bohudík ČR jen jednou z mnoha zemí, ve které jsem se náhodou narodil. I proto máme odlišné názory na věc - já nemám pocit, že této zemi něco dlužím.

Arthur Dent Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 11.5.2003 v 20:45

Nepisu ze mam rad tenhle stat - mam rad tuhle zemi, libi se mi tu a kdyz se jdu podivat treba na ceske korunovacni klenoty, tezko se branim urcitemu pohnuti a vedomi, ze vsichni jsme jen takhle malinci a ze je tu neco, co nas presahuje. Narodil jsem se tady stejne jako moji predci, kazdy z nich tu zanechal nejakou stopu a ja se citim byt soucasti nejake kontinuity... Ale to se uz dostavame daleko od EU.

Pavel Napište autorovi komentáře Navštivte stránky autora komentáře

přidáno 12.5.2003 v 10:09

K zivotni urovni - podle odhadu odborniku dozeneme zapad asi v roce 2020. Ale rustu trznich cen bych se nebal. Proc? Diky tomu slovu TRZNI. Rohlik nebude stat 5 korun. Proc? Protoze by ho nikdo nekoupil! Takze pekarna by nevydelala, nemohla zaplatit sve zamestnance...a jsme zpet u vas. Ceny reaguji pomaleji nez ceny, to je pravda. Ale to nejenom pri rustu cen, ale i pri jejich snizovani. Aneb - byl vam snizen plat pote, co u nas nastala deflace a vase produktivita prace se nezvysila? Nebyl...

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.