Weblog Letem světem Minitest čteček obrazovek :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Minitest čteček obrazovek

Před pár dny jsem uveřejnil spot o zpracování CSS čtečkou JAWS. Radek Pavlíček z brněnského TyfloCentra byl tak hodný a v reakci otestoval chování prvků skrytých některou z metod CSS v závislosti na přilinkování externího předpisu CSS k stránce. Výsledek tohoto testu hovoří jasně.

JAWS v případě připojení CSS přes @import přečte text schovaný jak pomocí display: none, tak i pomocí visibility: hidden. Pokud CSS připojíte přes link rel, tak se k textům odstavce nedostanete ani v jednom případě. Zkoušel jsem testovací stránky i se screen-readerem WinMonitor, který je v ČR rozšířenější než JAWS, a ten je schopen v obou případech (@import a link rel) přečíst text schovaný přes visibility: hidden. Závěr: Jediný případ, kdy text přečte jak JAWS, tak i WM, nastává tehdy, když CSS připojíte přes @import a schováte pomocí visibility:hidden.

Radek Pavlíček 20.3.2003

Můj dřívější návrh řešení problému - podsunutí textu pod jiný element - bude tedy asi nejschůdnější cestou, jak na své stránky dostat pomocné menu. Jediný fungující způsob CSS skrývání nelze používat kvůli známé chybě při ukládání stránek v MSIE. Ale zajímá mě i váš názor. Jak řešíte tento problém vy na svých stránkách?

21.3.2003 | 0:53 | přidal Lukin

Vaše názory

Nebyl přidán žádný názor k tomuto tématu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.