Weblog Letem světem Trillian a Valášek :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Trillian a Valášek

Dnes jsem objevil na internetu opravdu zajímavý softík. Nevím, nakolik je v naší zemi známý, ale já jsem o něm rozhodně slyšel poprvé. A co že to vlastně je? Jedná se o komunikační program Trillian. A v čem že je tak vyjímečný? Mno takže mnoho lidí na webu spolu komunikuje pomocí programů IRC, ICQ, AOL Instant Messenger, MSN Messenger nebo Yahoo Messenger. Fajn, no a tenhle Trillian umí komunikovat se všemi najednou, takže se domluvíte se všemi svými kamarády (a samozřejmě také kamarádkami, což je asi důležitější). Navíc je použitelný bezplatně (i když existuje v profi placené verzi), má možnost skinování, podporu více uživatelů a mnoho dalších vymožeností. Tak co, nezkusíte to?

Také vám dnes doporučím odkaz na stránky Michala Valáška. Za pozornost stojí bezchybný HTML a CSS kód a zajímavý design, zjistíte i bohatou publikační činnost autora. Dvě věci mě na jeho webu ale opravdu zaujaly. První věc - vyhlásil válku spamům (nevyžádané reklamní poště) a s odvoláním na příslušné české zákony posílá spamy jako podnět k řízení příslušnémů živnostenskému úřadu. Druhá věc - otevřeně přiznává svou dominantní SM orientaci, navíc sám je tvůrcem prvního BDSM serveru v Čechách.

PS: To, že na tenhle server odkazuji, neznamená, že bych se SM filosofií měl cokoliv společného. Ale oceňuji autorovu upřímnost. A také proto zakončím Michalovým citátem: "S mými názory můžete nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžete dělat." Ano, internet je (a snad dlouho bude) baštou svobody slova a názoru. Jak řekl Voltair: "Nesouhlasím s tím, co říkáš, ale do poslední kapky krve budu bránit tvé právo to říci." (drze přebráno z weblogu Websky).

10.11.2002 | 22:03 | přidal Lukin

Vaše názory

Nebyl přidán žádný názor k tomuto tématu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.