Weblog Letem světem Klonovaný Pixy :: Weblog Letem světem

Archiv weblogu Letem světem z let 2002-2003


Klonovaný Pixy

Tak to v médiích stále omílané klonování lidí se konečně podařilo i v praxi. Důkazem toho je vstup Petra Staníčka (na české internetové scéně známý pod aliasem Pixy) na bloggovací scénu. Vyjdeme-li z jednoduché rovnice 1 člověk = 1 blog, dojdeme k výsledku, že Pixy dnes existuje už v 5 exemplářích. Ale stejně zajímavé je sledovat ty drobné rozdíly jednotlivých Pixymanů vzniklé v důsledku nečistot ve zkumavkách, které se k naklonování používaly. Však pohleďte:

Pixy originál si založil velmi vtipný Soukromý bložík. Na to všichni jeho kloni zareagovali očekávaným způsobem a položili základy ke svým vlastním blogům. Avšak! Zatímco první z nich, velký browzdač, založil Weblog, jeho kolega, milovník vltavské kaskády, se vytasil s ambiciózním CSS blogem. Další dva klony jsou svými protiklady. Jeden se zaslíbil pravdě a lásce, čistotě a bohu a vyrazil na web svým Whitelistem. Druhý, zcela ovládnut peklem a démony, naopak láká svým Blacklistem bezbrané návštěvníky do svých tenat. No uznejte, že to nemůže být práce jednoho člověka. Takže vivat klonování.

A pro čtenáře, kteří se teď křižují a přísahají si v duchu, že Pixyho nechají stranou, tu mám jiný příjemný odkaz. Apple na svých stránkách ukrývá nejeden poklad a mezi nimi i zajímavou a užitečnou sekci Internet Developer - sbírku tipů, návodů a komentářů o HTML, CSS a Javascriptu. A že nejsem sám, koho tahle sbírka zaujala, dokazuje i nedělní odkaz Sovy na dokument CSS Hints for IE5 o rozdílech IE ve Windows a na Macu.

6.11.2002 | 20:42 | přidal Lukin

Vaše názory

Nebyl přidán žádný názor k tomuto tématu.

Weblog byl vytvářen publikačním systémem b2. Veškeré texty z archivu mohou jsou volně použitelné.